Wybór odpowiedniego pierścionka

Wybór odpowiedniego pierścionka

W każdym związku pomiędzy kobietą i mężczyzną przychodzi taki moment, że trzeba się zadeklarować co dalej i jakie są wspólne plany. Najczęściej to kobiety naciskają przede wszystkim na legalizację związku, a następnie na założenie rodziny i dzieci. Do mężczyzny należy jednak, zgodnie z naszą kulturą, podjęcie pierwszego kroku i oświadczenie się kobiecie, czyli zaproponowanie jej małżeństwa. Tradycyjne oświadczyny obejmowały zarówno wręczenie pierścionka zaręczynowego, jak i klęknięcie na kolano. Kiedyś nawet panowie prosili o rękę kobiety najpierw jej ojca i dopiero później oświadczali się swojej wybrane serca.

Dzisiaj nadal to mężczyzna zazwyczaj podejmuje pierwszy krok, chociaż coraz więcej kobiet decyduje się na podjęcie pierwszego kroku w związku i to one oświadczają się mężczyznom. Z pewnością jednak, bardziej zależy im na odwrotnym działaniu, ponieważ liczą bardzo na pierścionek zaręczynowy. Taki pierścionek jest dla kobiety bardzo istotny i każda czeka właśnie na to, kiedy będzie mogła zobaczyć swój wymarzony pierścionek na własnym palcu. Jakie pierścionki obecnie kupuje się w celu oświadczenia się i jaka jest moda w branży?

Przede wszystkim, od wielu lat sprawdzają się tradycyjne pierścionki złote z brylantem. Może być to złoto żółte, białe lub różowe, w zależności od tego, jaką biżuterię preferuje partnerka. Warto zwrócić na to uwagę i wybrać pierścionek pasujący do innych elementów. Poza tym, koniecznie trzeba zapoznać się z gustem swojej wybranki i przeanalizować, jaką biżuterię nosi ona co dzień. Niektóre kobiety zawsze wybierają biżuterię dużą i widoczną z daleka, a także błyszczącą. Inne wolą znacznie delikatniejszą i nie rzucającą się w oczy. Trzeba to wziąć pod uwagę. Najczęściej wybierane są pierścionki dość tradycyjne, rzadko kiedy panowie wybierają te duże o znacznych brylantach.

Poza brylantami, istnieje jednak szereg innych możliwości wyboru. Obecnie pierścionek zaręczynowy wcale nie musi być wysadzany brylantem. Może być to całkiem inny, tańszy, bądź droższy kamień. Panowie o najbardziej ograniczonym budżecie wybierają po prostu zwykłe cyrkonie. Inni zaś stawiają na szafiry, rubiny lub szmaragdy. Są to kamienie również bardzo wartościowe i urodziwe. Co najważniejsze, zwracają one również uwagę i wyróżniają się bardzo pośród innych kamieni. Najczęściej wybierają je panowie o bujnej wyobraźni, lub tacy, których partnerki są dość odważne i wybierają właśnie oryginalną biżuterię.

Nowością na rynku są obecnie łańcuszki z zawieszonymi pierścionkami. Co ciekawe, pierścionek jest zamocowany na stałe na łańcuszku. Można wybierać zarówno w metalach szlachetnych, jak i ciekawych propozycjach kamieni. Pomysł ten nie cieszy się wielkim powodzeniem, jednakże znajdują się odważni mężczyźni, którzy decydują się na tego typu zakup.

Dla wielu mężczyzn wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego nie jest wcale łatwym zadaniem. Wszyscy zdają sobie bowiem prawdę z tego, że dla kobiety pierścionek ten jest bardzo ważny i chcą, aby przypadł im do gustu i aby mogły go z dumą prezentować swoim koleżankom i rodzinie. Nie ma jednak sensu zbyt długie zastanawianie się nad tematem. Wszystkie kobiety doceniają to, że mężczyzna wreszcie się zdecydował i z pewnością cieszą się bardzo z momentu zaręczyn. Z pewnością wybrany pierścionek będzie dla niej najpiękniejszy na świecie. W ostateczności, można zdecydować się na zabranie na zakupy koleżanki czy przyjaciółki partnerki lub jej mamy albo siostry. Taka pomoc może być przydatna. Koniecznie trzeba też przeanalizować, jaki budżet jest do dyspozycji i poszukiwać jedynie pierścionków w konkretnej gamie cenowej.

Leave a Reply