Darcy vargas

Darcy vargas

Wszystkie kobiety kochają biżuterię, przede wszystkim tę bardziej drogocenną. Każda marzy o tym, aby jej mężczyzna obsypywał ją szlachetnymi kamieniami i w ten sposób okazywał swoje uczucie. Każda z kobiet ma oczywiście swoje ulubione kamienie oraz swój ukochany rodzaj kruszcu. Jedne preferują złoto białe, inne zaś, pozostają tradycyjnie przy złocie żółtym, lub różowym. Szlachetne kamienie kochamy wszystkie, niezależnie od ich kolorów i kształtów.

Najpiękniejsze są oczywiście kamienie wyszlifowane, które nadają biżuterii charakteru. Najczęściej kobiety są przez swoich panów obdarowywane kamieniami z brylantami. Kamień ten uważany jest za najbardziej szlachetny i najpiękniejszy, dlatego też panowie okazują w ten sposób swoje uczucia. Wszystkie pierścionki zaręczynowe opatrzone są więc szlifowanymi diamentami, czyli właśnie brylantami.

Cena takich kamieni uzależniona jest oczywiście od ich rozmiaru, a także od ilości karatów. Istnieje kilka diamentów, które znane są na całym świecie, właśnie z uwagi na swój niesamowity rozmiar i wysoką cenę. Jednym z tych najpopularniejszych, o którym krążyły legendy jest na przykład Darcy Vargas. Znaleziony został on w 1938 r. w Patrocino w w . Darcy Vargas ważył 726,6 karatów. Wkrótce potem, kamień został zakupiony przez amerykańską firmę Harry Winston Inc, która zapłaciła za niego ogromną cenę. Darcy Vargas był jednak w pełni wart swojej ceny. Poddano go wkrótce obróbce i podzielono go na dwadzieścia dziewięć mniejszych kamieni. Szesnaście z nich miało wagę od 10,05 do 48,25 karata.

Diament Darcy Vargas jest jednym z kamieni, które najczęściej pojawiają się w filmach dokumentalnych oraz w różnego rodzaju opracowaniach dotyczących tych pięknych kamieni szlachetnych. Pomimo tego, że sam Darcy Vargas nie zachował się w całości, można oglądać i podziwiać jego okazałość na fotografiach, które zostały wykonane wkrótce po jego odnalezieniu w dolinie rzeki. Marzyło o nim wówczas wielu kupców, jednakże nie każdego stać było na to, żeby zakupić diament Darcy Vargas.

Obecnie diamenty podobnej wielkości i o podobnym ciężarze, podziwiać można w muzeum diamentów, które znajduje się w Amsterdamie. Co roku odwiedzają to muzeum miliony turystów. Można tam podziwiać zarówno same kamienie, te największe i tysiące mniejszych, jak i pracowników, którzy szlifują je i poddają obróbce. Sam Darcy Vargas poddany został niezwykle nowoczesnemu, jak na tamte czasy szlifowi amerykańskiemu. W muzeum znajdują się diamenty, które również poddane zostały podobnej obróbce i dzisiaj powstały z nich dziesiątki dużo mniejszych brylantów. Takie mniejsze kamienie doskonale nadają się do ozdobienia drogocennej damskiej biżuterii. Najczęściej umieszcza się je w pierścionkach i kolczykach, ale bardzo popularne stają się także kolie i wisiory. Należy pamiętać, aby w odpowiedni sposób dbać o taką wartościową biżuterię i aby przede wszystkim ją chronić. Drogocenne kamienie kuszą bowiem wielu złodziei na całym świecie i często ich miejsce pobytu jest znane wielu osobom.

Leave a Reply