Biżuteria dla dziewczynki

Biżuteria dla dziewczynki

Każda kobieta uwielbia czuć się pięknie i elegancko. Z tego grona nie można wykluczyć również najmłodszych dam, które uwielbiają podbierać błyskotki swoich starszych sióstr i mam, a potem przebierać się w nie i pozować przed lustrem, wyobrażając sobie siebie na eleganckim przyjęciu czy wystawnym balu. Biżuteria może być dobrym pomysłem na prezent dla dziewczynki, jednak należy zwrócić szczególną uwagę na sam kruszec oraz wzór, który wybierzemy.
Pierścionek
Najważniejsze na co powinniśmy zwrócić uwagę to kruszec. Pierścionek powinien być wykonany ze srebra lub białego złota. To ważne, ponieważ te metale praktycznie nie powodują uczuleń, a złoto na rączce u młodej dziewczynki może wyglądać zbyt ordynarnie. Oczko powinno być delikatne, najlepiej z niewielką cyrkonią lub z tego samego materiału co obrączka. Zwróćmy także uwagę na rozmiar. Wielu jubilerów oferuje tak zwane pierścionki regulowane, które będą rosły wraz z dziewczynką. Posiadają możliwość regulacji obwodu obrączki. Jeśli jednak chcemy kupić pierścionek w jednym rozmiarze, warto wcześniej zmierzyć paluszek.
Bransoletka
To również bardzo dobry pomysł na prezent dla dziewczynki. Bransoletki wybieramy najczęściej złote lub srebrne, chociaż coraz bardziej popularne stają się te na wstążeczkach i rzemykach z małymi zawieszkami. Najczęściej mają one postać blaszki na której można wygrawerować dowolną rzecz lub napis, który będzie symboliczny dla młodej damy.  Bransoletki są delikatne i niekiedy nawet ledwo widoczne na małej, dziewczęcej rączce. Pasuje niemal do każdego stroju. Dodatkowo można kupić drugą, taką samą bransoletkę dla mamy dziewczynki. Wówczas, mała dama będzie z jeszcze większą dumą nosić swój prezent, ponieważ jest taki sam jaki nosi jej mama.
Kolczyki
To najbardziej praktyczny prezent biżuteryjny, jaki można podarować młodej dziewczynce. Kolczyki noszą już nawet kilkulatki, a wybór tych delikatnych będzie prosty. Wielu jubilerów oferuje obecnie specjalne kolekcje spersonalizowane właśnie dla młodych dam. Wśród klasycznych modeli kuleczek, serduszek czy misiów można znaleźć też te z postaciami z ulubionych bajek. Dla każdej małej modnisi znajdzie się coś wyjątkowego. Można wybrać również te z cyrkonią. Najlepszym rozwiązaniem dla małej dziewczynki będą oczywiście sztyfty. Istnieje wówczas najmniejsze ryzyko zaczepienia kolczykiem o cokolwiek, co może jednak spowodować pewne skaleczenia. Dla małych dziewczynek zdecydowanie odradzane jest klasyczne zapięcie. Ostatecznie można zdecydować się na kolczyki z zapięciem angielskim.

Leave a Reply